Cildin anti-ageing tedavisinde ve bakımında kullanılan ve güzellikte mucizeler yaratan SilkPeel dermabrazyon & dermalinfüzyon sistemi ABD ve Avrupa’dan sonra şimdi Türkiye’de uygulanmaya başlandı. SilkPeel ile cildin ihtiyacına göre solüsyon seçilerek leke, anti-ageing, nemlendirme ve akne tedavisi uygulanabilmektedir.

Lekeler:

SilkPeel Dermabrazon & Dermalinfüzyon sistemi ile cildin üst tabaksı istenilen derinlikte eşit olarak soyulabilir. Aynı anda uygulanan dermalinfüzyon ile cilt içine Lumixyl (Decapeptid) solüsyon nüfuz ettirilir. Lumixyl’in melazma dahil (doğum lekesi) leke tedavisinde etkinliği ve güvenliliği klinik çalışmalarla gösterilmiştir. Böylece soyma ve infüzyon işlemi deriye pürüzsüz ve lekesiz bir görünüm kazandırır.

Kırışıklık:

SilkPeel ile gerçekleştirilen dermabrazyon sırasında hyalurinik asit içerikli solüsyonlar cilde nüfuz eder. Histolojik çalışmalarda gösterildiği üzere epidermis çok iyi nemlenir ve ince kırışıklıklar kaybolur.

Dekoltede güneş yanıkları, lekeler ve kırışıklıklar:

Dekoltedeki güneş hasarı, lekeler ve kırışıklıkların tedavisi için mevcut yöntemler maalesef çok etkin olmayabiliyor. Bakımlı bir yüz, bakımlı bir dekolte ile tamamlanamadığında ise doğal görünen bir güzelliğe kavuşmak mümkün olmuyor.

SilkPeel çok kısa sürede dekoltedeki güneş hasarını ve kırışıklıkları dermabrazyon ve antiokisidan içeren solüsyonlar ile yok edip, çok iyi nemlenmiş gergin ve ipeksi bir cilt imkanı sunmaktadır.

Dirençli Akne Tedavisi:

SilkPeel ilaç tedavilerine yanıt vermeyen aktif aknelerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Vakum sistemiyle hızla temizlenen cilde aynı zamanda akneye karşı etkili solüsyonlar nüfus ettirilir.silkpeel05

Bu tedaviyle ciltteki tüm siyah noktalar temizlenirken, akneye yatkın yağlı ciltlerin de yağ ve nem dengesi sağlanır.
SilkPeel sırt ve kollardaki akne ve siyah noktalar için ilk seanstan itibaren pürüzsüz bir cilt sağlayan ideal bir tedavi seçeneğidir.

Göğüs ve diğer deri çatlaklarının tedavisi:

Gögüs ve benzeri hassas bölgelerde gözlenen deri çatlaklarının tedavisi için lazer ve peeling benzeri işlemler çok tercih edilmediğinden SilkPeel bu bölgelerin tedavisinde çok büyük avantaj sağlamakta ve açık dekolte ve bikini giyme korkusuna son vermektedir.