SilkPeel® Dermalinfusion™ invazif olmayan bir cilt gençleştirme prosedürüdür. Eksfoliasyon (cildi ölü hücrelerden arındırma), evokuasyon (bu hücrelerin alınması) ve duruma özel topikallerin uygulanması işlemlerini eş zamanlı olarak sağlayan tek teknoloji olan SilkPeel Dermalinfusion, her tipte ve durumdaki cilt için gelişmiş cilt bakımı sağlamaktadır. SilkPeel’in elmas uçlu başlığı zarar görmüş deri hücrelerini soyar ve hedeflenen ilaçları üst deriye uygulamak için cildin üst katmanını eşit seviyede aşındırır.

Yaygın olarak yüz veya vücut derisini etkileyen akne, yaşlanma, pigmentasyon ya da diğer hastalıklar söz konusu olduğunda Dermalinfusion işlemi özel olarak formüle edilmiş solüsyonları cildin doğal yapısına zarar vermeden cilt altına iletir. SilkPeel uyarlanabilirdir, etkilidir ve herhangi bir bekleme süresi olmadan anında sonuç verir.

Klinik olarak onaylanmış bu cilt yenileme kavramı lazer tedavisini optimize etmek için tek başına kullanılabileceği gibi, yüz cerrahisi sonrasında son rötuş olarak da kullanılabilmektedir.